Otec a matka skautingu

24. srpna 2012 v 20:42 | Surikata |  PÍSNĚ, KOMIXY
Obecně vzato je každý člověk dítětem otce a matky, kteří se zasloužili o jeho vznik. I skauting vytvořili dva lidé, třebaže jeden z nich se o realizaci skautského hnutí zasloužil nejvíce. Že to byl britský generál lord Robert Baden-Powel, možná nevíte tak přesně, a pokud ano, již méně známé by pro vás mohlo být jméno Olave Baden-Powelová. On byl, dá se říci, ,,otec " skautingu, a ona, řekněme, jeho ,,matka", neb navázala na Robertův nápad dívčím skautingem. V komixu, jenž jsem nakreslila, se z tematických důvodů sice nevyskytuje, přesto byla první světová náčelní skautek, která za zmínku prostě stojí.
A s ní se uplatnila též Robertova sestra Agnes, rovněž velmi zasloužilá žena o dívčí scouting.
Avšak nyní už je čas představit vám můj historický komix, zaměřený na skauting v Čechách. Dozvíte se v něm, jak skauting začínal u nás a kdo byli jeho ,,otec" a ,,matka". Klíčem k jeho přečtení bude zvětšení si velikosti stránky, omlouvám se, ale jinak to nešlo. A kdo byl tedy ,,otec" a ,,matka" českého skautingu? Budete překvapeni, ale ,,matek" měl český Junák možná víc, než si myslíte.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | 7. října 2012 v 10:33 | Reagovat

Ten komix se ti fakt povedl.

Jak to děláš že vymíšlíš tak fantaxtické ělánky.

Myslím že by stebe mohla být někdy opravdická mylířka. :-)  :-D  :D

2 Surikata Surikata | Web | 7. října 2012 v 13:02 | Reagovat

[1]: Opravdická malířka? Komix je to jediné, co jsem schopna nakreslit :D Jinak kreslím jen podle předlohy, málokdy se mi něco povede nakreslit zpaměti. Ne, nikdy v životě bych nechtěla být malířkou, protože na to nemám talent :D Ale díky za komentář, moc mě potěšil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama