Březen 2015

Očima asexuála

21. března 2015 v 19:22 | Surikata
Každý si může vybrat, jestli chce vojíždět lidi na potkání, souložit s jedním stálým partnerem, ale když se rozejdou, souložit s jiným atd., což je skoro stejné jako to první, nebo "souložit sám se sebou" nebo nesouložit vůbec.

To první si vybere kurevník, který nemá nikdy dost. Druhé je většinou pro ty, co "chtějí vztah někam posunout" a drží se hesla "na sexu záleží, protože jinak uteče za jinou/jiným. Třetí možnost uvedou v provoz tito buďto jako doplněk, když je "zasvědí", nebo ti, co nechtějí být ani kurevník, ani ten, co "posunuje vztah". Chtějí prostě být bez toho a vystačí si sami. A poslední kategorie - kamenáči - vás s tímhle vším pošlou tak akorát do prdele. Netuší totiž, co by z toho jako měli, kdyby něco takového měli dělat třeba i jen sami se sebou, a je jim z těch nadržených zvířátek tak trochu nevolno.

Ono totiž to takhle u zvířátek chodí. Když čubička dá, pejsek skočí, a čím víc, tím líp, přátelé. Zkrátka, láska jako trám. Není to samozřejmě vždycky. Znám případ, kdy dva oddaní husa a houser chodili spolu a od sebe se nehli, husičku něco zakouslo nebo pošla stářím a houser nad ní pevně stál i po smrti.

A tak je to také u lidí. Někteří ojedou, co mohou, jiní to dělají "jen" s jedním, třetí to dělají sami (zvířata ne) a čtvrtí to nedělají vůbec.

Ale to neznamená, že ti, co to dělají třikrát denně, jsou blbečci. Mohou to být úspěšní kariéristé. Mohou to být lidé se srdcem na pravém místě. Mohou to být schopní umělci, zodpovědní rodiče, lidé s rozhledem, bohatým vzděláním a (nejen sexuálními) zkušenostmi.
Ale tohle všechno mohou být i ti druzí, asexuálové. Akorát svůj čas investují do jiných než zvířecích aktivit.

Teoreticky jsou schopni normálně provozovat sex, ale nevědí, proč by ho jako měli provozovat. Lásku by tím svým partnerům nikdy nedokázali, protože to je jen akt určený pro předávání genů. Vědí ale, že pravá láska je umět někoho obejmout, potěšit, dodat sebevědomí. Že to je něco, kde není podstatné, jak velké kdo má kozy nebo bobana, že to je cit, kdy hned nemusím chtít potomka. Že když se asexuál do někoho zamiluje, nechce s ním hned děti a nemusí řešit nějaké postelové řachandy.

Ale tak jako nejsou všichni sexuálně žijící jedinci stejní a hladina jejich hormonů a názorů se různí, stejně tak se i asexuálové mohou velmi lišit v potřebách a vnímání sexuality. Některým vadí i dotek, jiným dokonce podání ruky formální cestou. Někteří by se nechtěli mazlit vůbec. Každý si od sexu slibuje něco jiného, sexuálové zpravidla uspokojení a udržení dlouhodobého vztahu, asexuálové vytvoření potomka nebo vůbec ničeho.

Nemělo by být více té lásky na úkor sexu v dnešní době, kdy civilizace je vyspělá a jako "zločin" se bere i jen uprdnutí na veřejnosti? Není také věčně omílaný sex v médiích a hrdost na prasečinky a s tím spojený byznys pornografie tak trošku "zločin", který by se měl krotit?

Má to cenu furt něco někam strkat, když je tady stále ten ničím neporazitelný AIDS? K potrápení stačí i "pouhé" mykózy a další nepříjemnosti. Vážně se vyplatí investovat do sexu i své vlastní peníze?

Žena nechala psa udělat psí kusy. Z restaurace ji odvedla policie.

20. března 2015 v 17:12 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
20. března 2015 13:31
Že se nevyplácí neudržovat pořádek po svém psovi, zažila návštěvnice jedné restaurace v Praze.
Třicetiletá majitelka tam nechala svého mazlíčka volně běhat. Pes bez skrupulí očural všechny stolky, doběhl do kuchyně, vyskočil na sporák a vykálel se do hrnce s koprovou omáčkou.
"Personál ženu několikrát upozornil, že pes do hospody nepatří. Nereagovala, a tak zaměstnanci zavolali policii," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.
Byl to průšvih i pro kuchyňský personál. Nikdo v tu chvíli nebyl v kuchyni, všichni si odskočili na cigaretu.
Kromě toho, že dostali menší prémie, utrpěl podnik jejich nadřízeného pořádnou ostudu.

Ženu čeká správní řízení

Případ nadále vyšetřuje policie. Zdá se, že majitelka psa bez trestu neujde.
"Případ je veden jako podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku," dodala Maturová. Přinejmenším to určitě bude pořádně tučná pokuta.
Autor: Surikata, mat
Inspirace a zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/pes-restaurace-exkrementy-policie-dtc-/krimi.aspx?c=A130704_121955_pardubice-zpravy_mt

Mít hovno v koprovce, nebo být bez hovna a bez psa v hospodě.

Asexualita je mé poslání

15. března 2015 v 18:58 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
Procházela jsem tímto obdobím po svém. Diskotéky ani kluci mě nelákali, vnitřně jsem milovala fiktivní postavy, pravda, ve čtyřce se mi líbil jeden kluk ze dvojky, ale jen krátce - zvláštní, vím. Ve čtvrté třídě, doufám, libido ještě nevzniká, takže snad jsem nemusela cítit potřebu vychrnět se s ním, ale na tom nezáleží. Zároveň od téhle doby se idolem mého srdce stal Rikitan, Hoch od Bobří řeky. Byla to náklonnost na citové bázi bez erotického kontextu. Líbila se mi jak jeho povaha, tak i on sám, jak byl nakreslen v knižní i komixové verzi. Anebo je u klasických dětí zavedeno, že se jim i v tomto věku líbící se protějšek stává předmětem sexuální fantazie? Třeba to tak je, já nepřímo (aniž bych to zvažovala) toužila, aby existoval a možná i tu pusu mu snad dát a nějaký ten dotek určitě taky. Každopádně v 6. třídě mi bylo nad slunce jasné, že tenhle typ mužů mě neuvěřitelně rajcuje. V myšlenkách na pěkného muže se komíhal obraz černovlasého muže, který má přesně všechny ty povahové ctnosti jako můj Rikitan, čili v té době naprosto nemožný požadavek. To by nebylo nejhorší. Ale jak člověk stárl, dokázal by přijmout, že noblesní a dokonalý Rikitan prostě neexistuje, ale nedokázal souhlasit s tím, že "každý" má v sobě "nešvar" jménem pohlavní pud a nehodlá se ho ani za nic vzdát.

Jak blbě se ve škole poslouchalo, že to patří mezi nejčastější potřeby! A jak těžce se to chápalo, když se to vlastně nechápalo vůbec. A co potom takový nechápající člověk srovnaný s tím, že brzy mu začne cosi červeného vytékat z pochvy, aby mu to překazilo všechny plánované věci a způsobilo bolest, protože jste holka, mohl dělat, když se všichni smáli, přišla-li řeč na to, jak ty styky fungují. Mluvilo se o různých typech orientací, ale nepamatuje se, že by padla byť nepatrná zmínka o asexuálech, kteří zkrátka a dobře pohlavně nežijí. Matně si vzpomínám, že možná jen tak lehoučká letmá zmínka padla. Jak člověka mrzelo, že je vám sex podsouván už na základní škole, jak živočišně to znělo a jak hnusně se to poslouchalo! Byli jste tlačeni do toho, že koitus musí být chráněný, jednak abyste předčasně nezabřezli, jednak abyste od toho druhého nechytli nějaký svinec. Škoda, že sexuální výchova neprobíhá v duchu "sexujte, jen pokud chcete dítě, a nemluvte o sexu na veřejnosti". Měla jsem a mám zkrátka pocit, že koitus je intimní záležitost a nikomu než těm dvěma do toho nic není.

Jako na potvoru ano! Tamhle a tamhle jsem vojel tu a tu, měla ji tak velkou, že jsem do ní narval pravítko, abych věděl hloubku v milimetrech. A aby toho nebylo málo, všichni musí vědět, jak dosáhnout orgasmu! Proto se vědci rozhodli vytvořit studie, na základě kterých doporučili sexuálně žijícím lidem, co mají dělat, aby to v posteli bylo jako na trní. Jen je zvláštní, že člověk ležící na trní z toho růžové pocity asi mít nebude, kdežto milenka, kterou píchá partnerův úd, ještě blaženě zaheká.

Aby toho nebylo málo, vyšli jste základku, výchova o souloži skončila, ale nahradí vám ji plně reklama na Argin Max. Mužem hned! Oběsit se musí každej, komu se nepostaví. Jestli ještě stihnete koupit vložky Always, prohrály jste, protože nejste nadšené z menstruace. Nehledě na to, že kdo sexuje, těší se na příští menstruaci, protože to je důkaz, že nebudou mít bříško. Proto se nabízí otázka, proč lidi souloží, když nechtějí potomka??? Oni přece dělají něco, čím se lidé rozmnožují.
Vraťme se ale ještě na základku. Proč mi bylo nepříjemné, začalo-li se mluvit o lásce mezi mužem a ženou, o lásce partnerské, když láska je krásný a ničím nenahraditelný pocit, který všichni zbožňují? Stačilo si jen představit, co "z lásky k sobě" dělají ti dva "láskou" zaslepení lidé v posteli a růžové brýle spadly. Láska a sex! Jak daleko od sebe stojí tyto pojmy - jeden abstraktní a druhý více než fyzický. Uznávala jsem jen tu citovou rovinu.

Jednoho dne se rozjela debata na téma: "Sex před patnácti". Co jsem k tomu měla říct? Copak by s tím někdo souhlasil? "Hele, proč jako po sobě lézt, když jsme malý, nevylíhnutý děti, co si jen chtějí hrát na dospělé? Počkejte si, až vyrostete, a přejde vás to. Pohlavní styk slouží k plození dětí a antikoncepce to znemožňuje. Potom se divíte, že vám nejde otěhotnět, když si ten cyklus demolujete. A proč ten sex pořád řešíte? Kdybyste nesouložili, nemusíte řešit takové sračky jako AIDS nebo neplánované těhotenství." Asi tak nějak bych jim to musela říct, ale smysl by to žádný nemělo. Oni by dál dostávali mokré sny a svědění jejich pohlavních orgánů by neustalo.

Zbývalo jen smířit se s tím, že jsem jiná a těžko si s nimi budu rozumět. Mě ale nikdy netrápilo to, že nemám kluka nebo dokonce že nešukám jako pes. Jediné, co mě vnitřně žralo, bylo vědomí, že mi vyčítají mé neženské chování a vzhled. A trvalo mi dlouho, než jsem se z toho dostala, dnes mě třeba už vůbec nerozhodí říct lidem otevřeně své city a názory a také to, že radši budu vypadat jako holkokluk, abych ještě víc odradila eventuální samce. Spíš to ale dělám pro svůj vlastní dobrý pocit, že se trochu blížím vzhledu kluka, jakým bych chtěla být, a je mi to příjemné z toho důvodu, že mi nepřekážejí a nepotí se dlouhé vlasy, nemusím na sebe patlat žádné šminky a můžu si nosit volné a neupnuté oblečení. Berou mě potom sice možná trochu jako podivína, ale také jako chytrou holku, co má nadání na jiné věci než dosahování orgasmů.

Když tedy říkám, že na sex jsou určeni muži, kteří jsou vyzrálí, myslím tím většinou ženáče nebo ty, jejichž vrstevníci už jsou ženatí. Nezáleží vcelku, jestli jsou nebo nejsou ženatí, důležitý je věk a fakt do nesmí být žádný nevybouřený zajíček. Tudíž i ženy by měly být přiměřené jejich věku, ale já, jelikož nemám jinou možnost, do mám taky dovoleno. Beztak s nimi neprovozuji sex, a tak to neporušuji. Miluji ale polibky a hlazení, a to když mohu laskat jak já je, tak oni mě. Má to jen tu nevýhodu, že pokud jsou ženatí, nemůžu s nimi být veřejně a čas, který spolu strávíme, je velmi omezený. Zato na ně ale můžu furt myslet a těšit se na další setkání.

Asexualita může být vrozená stejně jako ostatní tři orientace, ale dá se i získat neustálým omíláním koitusu. Já jsem nucena hlavně doma slýchat, jak je sex důležitý a všichni odpůrci sexu musí do jednoho chcípnout, protože nemít rád sex je nepřípustné, protože ho přece mají rádi všichni. Když potom ještě zažijete různé výhrůžky a obtěžování (ne znásilnění), taky vám to libido moc nenakopne, takže z původního "nezajímá, nebaví mě" se stává "nesnáším, nenávidím sex". Tak aby si někdo náhodou nemyslel, že moje asexualita je stav vycházející z nějakého traumatu, dodávám, že to proběhlo až v mých patnácti, nešlo o trauma, ale jen mě to ještě více znechutilo v oblasti sexu. A nemůžu ani tvrdit, že bych nebyla dost znechucená i bez toho obtěžování, ono stačí slyšet to denně v televizi a všude, kde znají písmena, a na blití je hned. Jediné, co teď musím řešit, jsou ty urážky, že ženská musí držet, jinak ji chlap nepotřebuje. Aha, tak kdo by mu potom vypral ponožky a nacpal jídlo pod nos? A to se fakt nechce chlap neintimně přitisknout, jenom tak pohladit ženu po vlasech a dát jí najevo svou lásku jinak než výstřikem spermatu? To, čemu říká láska, přece jen bude jenom ten nešťastný sex.

Takovým lidem potom už je marné vysvětlovat, že domů prostě nabouchaná nepřijdu, to by mě musel znásilnit nějaký pedofil, což končí v některých případech vraždou. Porodit potom nějakého pedofilního haranta, když nechci přivést na svět ani dítě zplozené normálním chlapem, je pro mě nemyslitelné a zabránila by tomu jen vlastní sebevražda. Přesto jsem nucena slýchat, že ti mí ženáči mě stejně jednou napustí (aha, tak když mu dám pusu, asi mě to oplodní) a potom, že mě vyžene z domu. Mimochodem ještě ti všichni ženáči přijdou o hlavu, protože se s nimi "spustila děvka". :D Kdo to nechce pochopit, ten prostě nepochopí, že ženatý muž, kterého milujete, je na vás hodný a ublížit vám nechce. A když mu řeknete, že nechcete sex, tak vás neznásilní. Že když po vás bude chtít, abyste si usekli nohu, že si ji prostě neuseknete. Otázkou je, proč by osoba, co vás má ráda, chtěla, abyste si usekli nohu?

Takový člověk, co je populární v sexu, k tomu byl zřejmě předurčen, stejně jako ten, kterému sex nic neříká, zase byl předurčen k jiným věcem. Každý člověk má patent na různé věci, ať je asexuální nebo sexuální, je jen na něm, jak s ním naloží, důležité je nikomu nic nevnucovat a věnovat se tomu, co nás naplňuje. Stejně jako může sexuálně žijící člověk dosáhnout krásných orgasmů, může být stejně výborným umělcem a kariéristou. Jenom mu možná na tu kariéru nezbyde tolik času jako asexuálovi. Každému člověku bylo dáno do vínku něco jiného, nezáleží na tom, jakou má kdo pleť a národnost, náboženské vyznání a sexuální orientaci, důležité je, v čem je dobrý a prospěšný pro svět. Pro každého je životním posláním něco jiného, záleží jen na toleranci a jak se svým životním posláním umíme naložit.