Prosinec 2015

Když se chce student bavit

26. prosince 2015 v 19:30 | Surikata |  KECY
Když se chce student bavit, musí mít smysl pro humor. Někdo se chce bavit vážně. Nesmí mít srostlé oba rty. Někomu stačí se bavit němě. Čte si, hraje PC hry. A někdo se chce jen zabavit, student třeba tím, že půjde s učitelkou do kabinetu.
Nejhorší je, když s ním chtějí řešit problém a on myslí na něco úplně jiného. Svléká ji očima a pokud je to sketa, tak podlehne, pokud je dost hrdá, tak odmítne a i když se jí líbí, odejde s dvojkou z chování. Taková učitelka by si zasloužila Nobelovku a nějakého žáka, který bude slušný. Podlehnout totiž musí žák, ne učitelka. Student nesmí být za žádných okolností drzý.
Musí s ní plně vyřešit problém, být skromný a nenaparovat se. S tajemným úsměvem musí začít učitelka a nesmí u toho být žádné další učitelky. A učitelka mu pokaždé musí napsat poznámku, že zlobí, a předstírat, že s ním stále něco řeší v kabinetě.
Když už to začíná být nápadné, pozve chlapce do kavárny. Když je to omrzí nebo je tam někdo objeví, jdou do hotelu. A tam si rezervují pokoj na jednu noc. Aby byli pořád pospolu.
Když to někdo začne tušit, student propadává ze dvou předmětů. Paní učitelka totiž musí vyvrátit, že spolu něco měli, manžel by ji neměl rád. A dostala by padáka, nesměla by učit. A tak to může dopadnout, i když jim jen nadržuje. Vzbouřenci z toho mohou udělat závěr, že chodí do kabinetu, a úča letí hned.
Je těžké pracovat ve školství, ale jak už jsme řekli: učitel má být hrdý a férový člověk.

Když je Čech na cestách

26. prosince 2015 v 19:26 | Surikata |  KECY
Nejlehčí forma cestování je určitě turistika. Jak známo, mívá vedlejší účinky, např. podporuje plynatost. Vyjdete jen ven z domu, uděláte pár kroků a nemusí být ani vítr, ale větry mohou být.
Taky může být něco masivnějšího než větry. Mohou být kroupy. To se stává mému psovi. Musí sehnout zadek a chvíli sedět. Potom zahrabe nožkou.
Někdy bývá jenom déšť, u psa většinou přerušovaně. Jednou za čas přeháňky.
Jakkoli můžeme znít necudně, pro organismus je to velmi prospěšné a vyčistí se od zbytků. Ze střev se odstraní nepotřebné látky. Koně nebo skot nám dokonce mohou podpořit růst bylinek. Stačí jenom pravidelně jíst, pohybovat se a sedat na bobek.
Když je ale na cestě Čech, bude jeho moč štiplavá. Je to totiž zrcadlo toho, co vypil, a typický Čech si zasere žaludek smrdutým pivem. A co potom jídlo! Typickým hodem Čecha je vepřo, knedlo, zelo. Ale když si to moc omastí, začne z něho trochu sněžit, čili začne zvracet.
Ale i zaláskovaní lidé podnikají bezpočet výprav. To chodí normálně túry, štreky. Víte, kolik schůzek musejí absolvovat, než spolu skončí v posteli? Pravda, při dnešních podmínkách schůzky nejsou podmínkou, smutné, vím. Cestují spolu po Čechách, ale i do zahraničí. Je to taková jejich cesta životem.
Co z toho plyne pro nás? Když Čech cestuje, tak sněží, prší, fouká vítr a můžeme do toho šlápnout.