Prosinec 2015

S ním je všechno jiné

26. prosince 2015 v 19:44 | Surikata |  KECY
Kabinet, to je nejzajímavější místo v celé škole. Dokonce ani na záchodě nemáte tolik soukromí, co tady. Chlapci, kteří se mi líbí, jsou většinou blbci, ale tady hraje roli vzhled. Stačí trocha nářku, slza na krajíčku, a je to.
Oni mají samozřejmě taky nároky. Umožnit jim chodit do školy, jak se jim zlíbí. Pokud je podplacen třídní, tím líp, aspoň mu nemusím vysvětlovat, proč je nezapisuji. Pochopitelně je pustím dřív domů.
O písemkách jim musím co nejvíc radit. Když si radí oni, musím předstírat nedoslýchavost. Odměnou je mi tlupa krásných mladých hochů v mém kabinetě.
Jo, já se zkrátka mám. Ale jiní učitelé to mají o něco složitější. Musí si vyčíhnout okamžik, kdy druhý obyvatel Nevěstince ještě není ve škole, nebo si odběhl na oběd. Mají totiž kabinet společný.
Ale já mám štěstí, protože mám samostatný kabinet. Pěkně se tam zamknu a dělám, že tam nejsem.
Jo, jo. Kabinet. S ním je všechno jiné. Tam se nejlíp učí.Když se chce student bavit

26. prosince 2015 v 19:30 | Surikata |  KECY
Když se chce student bavit, musí mít smysl pro humor. Někdo se chce bavit vážně. Nesmí mít srostlé oba rty. Někomu stačí se bavit němě. Čte si, hraje PC hry. A někdo se chce jen zabavit, student třeba tím, že půjde s učitelkou do kabinetu.
Nejhorší je, když s ním chtějí řešit problém a on myslí na něco úplně jiného. Svléká ji očima a pokud je to sketa, tak podlehne, pokud je dost hrdá, tak odmítne a i když se jí líbí, odejde s dvojkou z chování. Taková učitelka by si zasloužila Nobelovku a nějakého žáka, který bude slušný. Podlehnout totiž musí žák, ne učitelka. Student nesmí být za žádných okolností drzý.
Musí s ní plně vyřešit problém, být skromný a nenaparovat se. S tajemným úsměvem musí začít učitelka a nesmí u toho být žádné další učitelky. S učitelka mu pokaždé musí napsat poznámku, že zlobí, a předstírat, že s ním stále něco řeší v kabinetě.
Když už to začíná být nápadné, pozve chlapce do kavárny. Když je to omrzí nebo je tam někdo objeví, jdou do hotelu. A tam si rezervují pokoj na jednu noc. Aby byli pořád pospolu.
Když to někdo začne tušit, student propadává ze dvou předmětů. Paní učitelka totiž musí vyvrátit, že spolu něco měli, manžel by ji neměl rád. A dostala by padáka, nesměla by učit. A tak to může dopadnout, i když jim jen nadržuje. Vzbouřenci z toho mohou udělat závěr, že chodí do kabinetu, a úča letí hned.
Je těžké pracovat ve školství, ale jak už jsme řekli: učitel má být hrdý a férový člověk.

Když je Čech na cestách

26. prosince 2015 v 19:26 | Surikata |  KECY
Nejlehčí forma cestování je určitě turistika. Jak známo, mívá vedlejší účinky, např. Podporuje plynatost. Vyjdete jen ven z domu, uděláte pár kroků a nemusí být ani vítr, ale větry mohou být.
Taky může být něco masivnějšího než větry. Mohou být kroupy. To se stává mému psovi. Musí sehnout zadek a chvíli sedět. Potom zahrabe nožkou.
Někdy bývá jenom déšť, u psa většinou přerušovaně. Jednou za čas přeháňky.
Jakkoli můžeme znít necudně, pro organismus je to velmi prospěšné a vyčistí se od zbytků. Ze střev se odstraní nepotřebné látky. Koně nebo skot nám dokonce mohou podpořit růst bylinek. Stačí jenom pravidelně jíst, pohybovat se a sedat na bobek.
Když je ale na cestě Čech, bude jeho moč štiplavá. Je to totiž zrcadlo toho, co vypil, a typický Čech do sebe obrátí pivo, které velmi páchne. A co potom jídlo! Typickéým jídlem Čecha je vepřo, knedlo, zelo. Zkušenost je taková: pokud si dá Čech k obědu přemaštěný knedlík šťávou z pečené kachny, začne z něho trochu sněžit, čili začne zvracet. Pokud bude mít takové následky i po požití vepřového masa, vyzkoušejte sami.
Co takový praotec Čech, když vystoupil na Říp? Preferoval chůzi, ne leh. A co jeho bratr Lech?
Ale i zamilovaní lidé podnikají bezpočet výprav. To chodí normálně túry. Víte, kolik schůzek musejí absolvovat, než spolu skončí vy víte kde. Cestují spolu po Čechách, ale i do zahraničí. Je to taková jejich cesta životem.
Co z toho plyne pro nás? Když Čech cestuje, tak sněží, prší, fouká vítr a můžeme do toho šlápnout.

Mělo by se chodit včas do školy

23. prosince 2015 v 23:06 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
Obyčejně třeba nebýváme vtipní. Ale když píšeme fejeton, odkryjeme svoje druhé já.

Mělo by se... Chodit včas do školy. Je snad škola holubník? To jako ne, že. Opravdu? Promiňte, ale když už i kantoři si dělají ze školy holubník,... holubník škola určitě je.
Nemělo by se ustupovat studentům. Učitel má být hrdý a nebavit se s uklízečkou. Nedovolí žákům opisovat, i kdyby mu za to měli propíchnout pneumatiky. Učitel má mít navrch, nebratříčkovat se s podřízenci, musí být nemilosrdný a nanejvýš spravedlivý. A kabinet se má používat jen pro studijní účely.
Mělo by se s tím něco dělat. Pokud se ve škole neškolí, jak má, není budova hodna názvu škola. Okamžitě promluvit s hejtmanem, požádat jej o dotace, aby se zpředu domu mohlo napsat slovo holubník. Přijďte si, kdy chcete, a odejdete před ostatními, sraz v kabinetě. Čím dýl přijdeš, tím dřív odejdeš. Chápeme vaše potřeby, trpíte závislostí na nikotinu.
Nejhorší je, když se s uklízečkou spřáhne učitelka. To má potom synátor té paní u kantorky vyhráno. A když potom je ještě krásnej... Jejkote! (Kéž by opravdu byl.)
Ve škole se nesmí pít, ne? Omyl, v holubníku ano, učitel to na váš nenapráší. Zřekne se tak dobrovolně prémií, které však načerpá v kabinetě při čajovém dýchánku, který se možná rozroste v něco většího. Krásní to kluci! Jenom by si mohli přehodit tu cedulku a místo kabinet tam napsat třeba... nevěstinec. Pojďte, hoši, dál.
Ale přesto by se úča s ňákou zametačkou... neměla pouštět do hovoru o finančních věcech. Leda, že by se kantorka chtěla pochlubit, kolik zametačka nikdy brát nebude. Ale přesto by jí o tom nemusela vyprávět; ona by jí totiž mohla pěkně závidět.
Do takové školy by se nemělo radši ani chodit...