Srpen 2017

První krámy

28. srpna 2017 v 0:38 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
Tak vám nevím, kam zmizela rovnost toho, že jsme lidé. Konkrétně tím myslím fyziologické rozdíly mezi mužem a ženou. Mnohdy tak nesmyslé, jako každoměsíční špinění. Kdyby to mělo hlavu a patu. Kdyby to aspon nebylo bolestivé. Jo, kdyby to bylo bez bolesti, to už by byla jiná věc.

Surikata se nebojí psát o ničem, a tak vám sdělí, jak se z ní stala žena. I když byla ještě dítě. Jaký dialog proběhl mezi ní a matkou. O tom, že si nikdy (jen jednou, což se jí vymstilo) krámy nezapsala. O tom, jak si včera přečetla vtipný rozhovor na Alíkovi: https://www.alik.cz/a/bojite-se-menstruace/diskuse.

Při čtení tohoto jsem nabyla dojmu, že vlastně i v tom, jak se mi to "líbí", jsem "nenormální". Děvčata se na to hlavně TĚŠILA. Až budou konečně ženami. Třeba v deseti. To já se necítím jako žena ani ted, v 22, pořád ve mně dříme malá holka. Nejen vzhledově, ale i chováním. Prostě nesnesu tu nutnou přetvářku a hraní si na něco, co nejsem. Nejsem dámička. Jsem prostě HOLKA. Nelíbí se mi moc, když jsem oslovena "slečno", ale zamlouvá se mi, když jsem oslovena "paní". Za tímto "titulem" se obvykle mihne moje příjmení, což mi lahodí. Nebojte, nezbláznila jsem se ještě :).

Zpět ke krámům. To vám takhle jednou bylo červeno v mých kalhotkách. Vím, že za začátku to bylo velmi bolestivé, nebyla jsem na to zvyklá. Potřebovala jsem vložku - a tu jsem měla. Dostaly jsme totiž nedávno ve škole brožurku a pět vložek :) Když to přijde, nenaděláte nic. Prostě to přišlo. Mně bylo necelých 13 let, zbýval měsíc. Vložku jsem si ještě nevzala, nevím už, proč. Asi jsem čekala, jak se to bude dál vyvíjet :D Bylo mi jasné, že bez promluvy s matkou to je takové "blbé". Zpočátku jsem na záchodě bulela jak malý dítě, bylo to hlavně v noci. Jak na to nejste zvyklí (ý), je to na nic.

Máma si naštěstí nedávala na čas. Prostě přišla a říká: "Hele, Petro... Ty jsi to dostala, viď." Teď, jak se cítíte blbě, zvolíte druhou možnost - že děláte blbou. "A co? Co jako?" divíte se jako. "No menstruaci. Mohlo to ještě počkat... Viděla jsem tvoje kalhotky, je na nich krev." Řekla, že mi dá vložku. Dala mi normální vložku. Tamty ze školy měly křidélka, to mi později ukázala, jak na kalhotky nalepit :D

Měla jsem předtím jednu myšlenku, ale jak píšu víc věcí naráz a mám tu nemoc, zapomínám. Tehdy jsem byla ještě zdravé dítě. Vlastně fyziologicky žena. Ale legislativně až do18 dítě.

Jak to bylo dál? No, po každé jsem s těmi krámy cvičila. Rozhodla jsem se, že mě nevyřadí z provozu. Nesměla jsem se v létě s vytékající krví koupat. Musela jsem čuchat ten hnusnej smrad a měnit si pravidelně vložky. Musela jsem čelit tak protivným bolestem - a dostáváme se opět k prvotní otázce: Musí být žena odlišná od muže? Ano, musí. Někdo ty děti musí odrodit. Beru všechny diference, které nás odlišují od mužů. Beru dokonce i krámy - i když dlouho jsem se s nimi nemohla smířit. Ale víte, co neberu? Tu odpornou bolest. Když už musí žena prožívat něco tak nepříjemného, nechutného, smrdutého - proč ji to ještě musí BOLET?

Jak už jsem napsala, nikdy jsem si krámy nezapsala. Totální lenost. Kolik gramů hovna jsem vysrala a moči vychcala, takové statistiky jsem byla schopná si vést, ale k tomuhle jsem prostě byla absolutně neochotná a pohodlná.

Jednou jsem si ovšem menzes zapsala. Na střední v prváku. Jen k příslušnému dni jsem načmárala "menstruace". Řekla jsem si, že budu vzorná. Ale pak z toho sešlo. Diářek jsem měla ve skřínce na praxi a kreténi mi skřínku co? Otevřeli. Dozvěděli se, co pěkného čtu ("Kovboj v sukních) a vymysleli na mě boudu (detaily si už nepamatuju). Od té doby jsem stoprocentně líná si datum toho fyziologického děje napsat.

Vždy, když mám krámy, snažím se být na lidi milá. To aby prostě nepoznali, že to mám. Bohužel, na mámu jsem ve svých dnech strohá v odpovědích a přes mé obvykle klidné a rozvážné řeči se přežene vlak v podobě netrpělivosti, blbých odpovědí, na něž bych normálně odpověděla normálně, ale krámy mi dávají signál "Bud nepříjemná". Nechtěně uposlechnu tento hlas.

Co děláte, když nemáte vložky? Bud si je koupíte (pokud jsou v krámu), nebo existuje toaleták. Z něj si uděláte vložku, ale po čase se papír mezi vašema nohama rozpadne na kusy, jak je nepevný a lámavý. Čili, nevydrží to moc dlouho a musíte rychle měnit.

Jak bráníte zápachu přihlásit se o slovo? U mě vítězí deodorant a časté střídání dámských hygienických potřeb.

Takže co změnit na krámech? Aby vůbec nebyly! Aby stačilo jen roztáhnout chlapovi nohy. A když už, tak at to nebolí a nesmrdí. Rovnost musí být i v kalhotech. Naštěstí se nám tam nic nebimcá a nestoupá to jako horolezec na Sněžku, ale tyhle "galeje" si mohla příroda odpustit, stačí porod. Brrr.

Nové články

24. srpna 2017 v 11:53 | Surikata |  KECY
Vím, že to vypadá, jako kdyby můj blog usnul na vavřínech, ale věřte mi, že i přes léto jsem byla literárně aktivní. Chce to jen čas, než to všechno transportuju z papíru. Což, tuším, bude tak začátkem září, a to přednostně před těmi články, co jsou v modré bedně.

Co děláte s podivnými cizojazyčnými spamy pod články?

24. srpna 2017 v 11:27 | Surikata |  KECY
Trvá delší dobu, že se (nejen) na můj blog sypou komentáře mnohdy nespecifických jazyků, reklam a sprostáren - a já se ptám: Jak se proti tomu bráníte? Přepla jsem komentáře na moderované, ale přesto, i když se viry nepublikují, neznámí hackeři se o to neustále pokoušejí. Nevíte někdo, co to je a jak se proti tomu bránit? Kde se to tu vlastně bere?

Je potřeba příčinu, pokud možno, odstranit nebo eliminovat.

Také jsem přišla na to, že se to objeví v ten samý den a v okamžiku, kdy otevřu blog. Možná jsou to nějaké viry napojené na přihlašovací údaje. Je to v různých jazycích, mohou tobt třeba ti vyhlášení hackeři z Afriky, o niž jsem si vždy myslela, že tam vládne chudoba a počítače a počítačové vzdělání tam nikomu nic neříká...

Napadá mě i třeba to, že už blog.cz nevede Standa, tak je třeba nižší zabezpečení systému, nebo jsou celkově nějaké změny, nebo už prostě hackeři pochopili, jak se prosadit.

Je to ovšem dost otravné. Kdyby to byl sem tam nějaký koment, ale tohle se děje v kvantech. Píší např. o viagrách a dalších věcech, které slušné lidi nezajímají. Je mi zle z toho, jak je to všude samá prasárna.

Sex hýří světem, lidi jsou blbí, kupují ty zpropadené, byznys propagující věci, na kterých dají vydělávat firmám. Nemyslím si, že je sex nějaká bomba a něco úchvatného, a rozhodně se nechystám to někdy vyzkoušet. Už jenom proto, že je to ztráta času, a navíc nebudu podporovat tento nechutný byznys.

Howgh.

Chtěla jsem se skrz tohle dostat k tématu týdne, ale bohužel se mi to nepovedlo.

Pokud někdo víte, kde se tu berou ty komentáře a jak se proti nim bránit, budu ráda, když se vyjádříte.

Díky.

Surikata