Srpen 2017

Nové články

24. srpna 2017 v 11:53 | Surikata |  KECY
Vím, že to vypadá, jako kdyby můj blog usnul na vavřínech, ale věřte mi, že i přes léto jsem byla literárně aktivní. Chce to jen čas, než to všechno transportuju z papíru. Což, tuším, bude tak začátkem září, a to přednostně před těmi články, co jsou v modré bedně.

Co děláte s podivnými cizojazyčnými spamy pod články?

24. srpna 2017 v 11:27 | Surikata |  KECY
Trvá delší dobu, že se (nejen) na můj blog sypou komentáře mnohdy nespecifických jazyků, reklam a sprostáren - a já se ptám: Jak se proti tomu bráníte? Přepla jsem komentáře na moderované, ale přesto, i když se viry nepublikují, neznámí hackeři se o to neustále pokoušejí. Nevíte někdo, co to je a jak se proti tomu bránit? Kde se to tu vlastně bere?

Je potřeba příčinu, pokud možno, odstranit nebo eliminovat.

Také jsem přišla na to, že se to objeví v ten samý den a v okamžiku, kdy otevřu blog. Možná jsou to nějaké viry napojené na přihlašovací údaje. Je to v různých jazycích, mohou tobt třeba ti vyhlášení hackeři z Afriky, o niž jsem si vždy myslela, že tam vládne chudoba a počítače a počítačové vzdělání tam nikomu nic neříká...

Napadá mě i třeba to, že už blog.cz nevede Standa, tak je třeba nižší zabezpečení systému, nebo jsou celkově nějaké změny, nebo už prostě hackeři pochopili, jak se prosadit.

Je to ovšem dost otravné. Kdyby to byl sem tam nějaký koment, ale tohle se děje v kvantech. Píší např. o viagrách a dalších věcech, které slušné lidi nezajímají. Je mi zle z toho, jak je to všude samá prasárna.

Sex hýří světem, lidi jsou blbí, kupují ty zpropadené, byznys propagující věci, na kterých dají vydělávat firmám. Nemyslím si, že je sex nějaká bomba a něco úchvatného, a rozhodně se nechystám to někdy vyzkoušet. Už jenom proto, že je to ztráta času, a navíc nebudu podporovat tento nechutný byznys.

Howgh.

Chtěla jsem se skrz tohle dostat k tématu týdne, ale bohužel se mi to nepovedlo.

Pokud někdo víte, kde se tu berou ty komentáře a jak se proti nim bránit, budu ráda, když se vyjádříte.

Díky.

Surikata