Únor 2018

Nechutná povídka

24. února 2018 v 21:32 | Surikata |  KECY
Již delší dobu mám v zásobě povídku, stvořenou začátkem července. Nebylo kdy to sem hodit. Protože je to na téma poněkud nechutné a já jsem teď v knihovně, budete muset vydržet do září s tím, že teprve pak nám půjde internet doma a do té doby možná vymyslím něco méně nechutného.

Krajina

24. února 2018 v 21:30 | Surikata

To jsem kdysi dávno namalovala - na ZŠ.

Neodevzdaná slohovka a pro koho se píše blog

24. února 2018 v 20:40 | Surikata |  KECY
Normálně jsem tu slohovku ještě neodevzdala. Furt se mi na tom něco nelíbilo... Už je to snad ok, je to připravené ve Wordu, tak to jen přepsat. Ale na to se musí ovládnout lenost, být vyspaná a mít čas. :) Ale o jarňákách si k tomu už sednu. A chci hodně hejbnout s knihou, velice.

Hodně blogerů píše svůj blog pro sebe, a já nejsem výjimka. Kromě toho, že to píšu pro vás, píšu to samozřejmě pro sebe. Někdy mě to má i vyburcovat k některým věcem, nebo prostě pokud nemám náladu si to psát pro sebe papírově, tak to napíšu elektronicky.

Každý bloger musí psát blog hlavně pro sebe, dále samozřejmě pro publikum. Nedokážu si představit někoho, kdo by psal blog jen pro publikum, musí v tom být ta angažovanost v sebe.

Nostalgie

24. února 2018 v 20:31 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
S nostalgií vzpomínám na své dětství a dospívání. Prohlížím staré fotky z té doby a dumám nad zážitky. Vzpomínám... Je to všechno pryč. Jak to vrátit? Nijak, nejde to. Život jde dál a nové a další zážitky čekají ukryté někde pod dekou. Jen k nim přivonět... Dále se budou psát příběhy času, jsme o něco větší, vyzrálejší, umíme se víc ovládat, kontrolovat. Spousta věcí se změnila, už se nikdy nevrátí... Musíme hledat další možnosti, jak žít, sbírat další zážitky a zkušenosti... Dost truchlení na ta stará léta, je jiná doba, jsme nakloněni světlým zítřkům, prožitkům...

Tenkrát byl člověk víc venku, opálenej, ta hnědost! Oproti ostatním jsem vypadala jak Indián, až se tomu divím. To ty hodiny strávené na slunci... Mnohem zdravější život než teď. Méně internetu, zato milion strávených hodin nad miliony knížek... Dneska je člověk napíchlej na síti, knih čte méně, zážitků je méně, ale tak to prostě je. Znám nové lidi, jsem v nové škole, je to tam super, úžasná atmosféra...
Dávám si na tento rok splnitelné předsevzetí: Být opálená jako Indián a číst jako nikdy předtím (hodně moc), vrátit se v těchto 2 věcech do starých kolejí.
Spousta věcí, co dělám uvnitř, se dá dělat venku - i těch knížek, co jsem dřív přečetla na čerstém vzduchu a slunce na mě pražilo! Víc si užívat přírody, trajdat venku, dá se tam psát knížka, učit se... Jen hezky chodit ven, ovládnout lenost. Vyměnit pohodlí za pohodlí.Ven. A knihu nezapomenout doma.

Co je krásného na velkých kozách

11. února 2018 v 22:07 | Surikata
Nevím. Prostě je za to muži chtějí chytat a malá prsa jim přijdou neženská. Naše slavná přesexovaná společnost. Já to nechápu - a nikdy nepochopím. Ženský si je ještě zvětšují... Aby se s nimi ještě více tahaly. Mně je naopak líto těch, kterým příroda nadělila příliš bujné poprsí. Ta zbytečná váha navíc - a jistě jim to musí překážet v pohybu. Ale lidi prostě takoví jsou - chtějí to. Bylo by pro mě hrozné utrpení, kdybych se měla vláčet s obrovskými prsy jenom prto, aby mě za ně chlapi tahali. A pak aby se z nich třeba jednou za život párkrát napilo moje dítě, i když žádné neplánuji. Ale sex prostě hýbe světem.

Proč to píšu? Protože jsem četla vylévání srdíčka jedné dívky, která si myslela, že jí po klicích narostou prsa. Vypadalo to na depku, že má malá prsa. Ale lidi se prostě chtějí líbit druhému, jsou ochotni pro to udělat cokoliv. Asi je láká a líbí se jim, když je za ně někdo zatahá.

Ale žijí si ti lidé svůj život? Když jsou svazováni nároky druhých? Asi moc ne. Možná jim to ale pomůže k tomu, aby byli úspěšní v životě. Když se obětují pro druhého, získají tím i něco pro sebe. V našem případě získá holka kluka. Aby ji za ty kozy mohl pořádně chytnout.

Slohovka byla trapná

11. února 2018 v 21:51 | Surikata
Protože byla slohovka fakt moc trapná, musela jsem ji prostě opravit. Přepisovat na papír už ji dnes nebudu, to udělám případně zítra, až se to uleží a až se vyspinkám :)

JInak jsem se rozhodla, že maturák vzdávám, nejsem na to a nebudu se přetvařovat. A za ty nervy mi to nestojí, se na to učit, učit se potřebuju na maturitu. A ty peníze bych za to taky nedala a obecně nemám ráda ponocování v tomhle slova smyslu. Mnohem raději ponocuji nad knihou, nad učením nebo nad psaní knihy. Tyto věci mě naplňují, na rozdíl od odstrašujících plesů a dalších pro mě nesmyslů.

Suri

Jak dlouhé jsou většinou vaše kapitoly a jak staré jsou ústřední postavy?

7. února 2018 v 16:09 | Surikata
Takový to, když píšete knihu několik let a vždy inklinujete k tomu, aby vaše ústřední postavy měli tatáž léta, co vy. A jak stárnete a knihu furt přepisujete, přepisujete i ten věk. No, a tak jsem vymyslela jeden trik: Aby mi ty postavy nepřipadaly furt tak mladé, dala jsem jim prostě víc než sobě. Jí je prostě 28 let. Stejně potřebuju, aby byla v tomto věku.

Jak léta plynula, kapitoly byly od krátkých pozměněny po středně dlouhé až dlouhatánské. Byla jsem schopná to dostat do té fáze, že první kapitola čítala rovných 10, 11 - 12 stran. Chudák čtenář, sama nemusím moc dlouhé kapči. A ty věty, zbytečně kostrbaté a obalené omáčkou, nad kterou se musí dlouho přemýšlet! To všechno tomu vadilo, bylo to rušivé. A tak jsem se konečně dobelhala k rozhodnutí, že... moje kapči budou krátké, abych i já nad nimi měla kontrolu (předtím nad nimi neměl kontrolu nikdo) a aby byly napínavé. Pořádně si to vychutnám. Celkem mě mrzí, že jsem k tomuto závěru nedošla dříve, ale ke všemu jednou dospějeme! Takhle se mi to bude dělat lépe, vychutnám a prožiju každou kapitolku, bude se mi to líp psát a nebudou v tom zmatky :) A ono to snad půjde, prošpikováno notnou dávkou krváků a humoru... A ještě něčeho (mrk!). Spousty záhad a odstranit trapárny a dát jen, co je důležité, a doplnit věci z papírů, začlenit je postupně do kapitolek...

Desperátova defenestrace

6. února 2018 v 20:36 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
Dovlekl ji na druhou stranu místnosti, ke dveřím. Kdyby se mu vyprostila! Zacpal jí rukou pusu, aby nemohla křičet.
"Jsme zde," pustil hlas výhružně nízko. Přiblížil ústa na její čelo. "Udělám ti masáž, o který jsi nikdy nesnila. Až do smrti - která přijde brzy - na ni nezapomeneš."
Hlava se jí zatočila závratí. Prudce dýchala, srdce jí tlouklo ostošest.
Zastavil se u hřebů zatlučených ve zdi. Věšely se tam kabáty, nebo někdy i kožichy zvířat. Teď se tam budou věšet lidé, nabodnou se tam jako vidle do slámy.
Zatvářil se děsivě; za chvíli ji odrovná, o tom nepochybovala.
Zvolna ji přitlačil na hřeby. Pomalu proto, kdyby se náhodou rozmyslela. Čím víc ji přimáčkl, tím víc se svíjela. Pořád je jak pěna? Nu, ale jemu už dochází trpělivost…
Popadl ji za ruce. Trochu ji popostrčil stranou, aby si otlačená páteř trochu odpočinula. Chytil její levou ruku. Prudce se s ní rozmáchl. Ruka narazila do hřebu - Mary zkřivila obličej bolestí. Také vyjekla, ale neznatelně. Bála se ho.
"Nu? Tak ty mi to nepovíš?" řekl sladce medovým hlasem. "Kam šli tvoji přátelé? Oni už to mají sečtené, ale ty bys ještě mohla uniknout, pokud mi odpovíš na můj slušný dotaz."
"Nevím, kam šli, neznám je. A kdo vlastně?"
"Třesky, plesky!" vybuchl. "Ty si myslíš, že mě oblbneš? Já vím moc dobře, že s nimi chrápeš."
Je silně paranoidní, kolovalo jí hlavou, a s kým by jako měla chrápat?
"Je ještě něco, co si přeješ před svým exitem?" Zamrazilo ji. Na poslední slovo pokládá až otřásající význam… Ano, smrti je blízko, ale… Ta nadpřirozenost, to něco, co se jí občas děje… Jak to definovat? Ne, nejde to definovat.
Běhá jí mráz po zádech, je tak blízko smrti. Zabiják, který ji chce defenestrovat v jejím vlastním domě, je jen krůček od toho, aby to provedl.

Antikomplexová výzva

5. února 2018 v 21:38 | Surikata |  KECY
Nedokážu se zbavit komplexu méněcennosti, protože toho moc neumím udělat. Téměř nic neumím pořádně. Proto mě napadá, že bych se mohla naučit aspon pořádně vařit :D Jakože všechno, ne jen něco, co umím nebo co zvládnu nebo co se mi chce. Prostě všechno. Nebo se naučit žehlit. A takhle se různě zlepšovat a nakonec to třeba dotáhnout až na mistrovství světa ve střihání stromů :D Protože jsem zahradnice na dvě věci. Tak abych byla kvalitnější, a taky méně zakomplexovaná. A proto tedy vzhůru na palubu umění! At nám vítr dobře vlaje a posouvá naši lod umu vpřed, jako když foukneš do pírka! Nebo jako když bičem zamrskáš. :)

Vrah ve srubu

5. února 2018 v 17:50 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
"Teď mi, holčičko, řekneš, kde se schovali." Přitiskl ji ke stěně, až to zadunělo.
"Nevím!" vyhrkla. Rukama ji tlačil do zdi. Byla to prkenná stěna, avšak svou tvrdostí se podobala své zděné konkurenci. Bude mít na zádech v nejlepším případě modřiny, horší scénáře nechce domýšlet. Avšak derou se jí do hlavy násilně násilím. Představila si, jaké by to bylo, kdyby v ní byly zabity hřeby místo věšáku nebo na kožešiny. Kdyby jí to udělal na opačném konci místnosti, vpravo od dveří, podobalo by se to defenestraci.
Pustil ji. Rozhlédl se po místnosti. Neopovážila se pohnout, jen bezmocně kmitala pohledem na železnou hrozbu zatlouklou v oné přední části místnosti do dřeva srubu.
"Na tomhle tě budu masírovat tak dlouho, až si vzpomeneš."
Nedýchala. Utíká očima ven. Kdyby tak mohla utéct…!
Nakloní se až k ní, že cítí jeho dech, a řekne: "Tak už sis vzpomněla?"
"Nevím, pane… Woodpeckere - - -"
Rychle ji popadl. popadne. "Nevíš?" řekl řekne hlasem tak nízko, jako byly jeho kolty. "Tak já ti to připomenu, ty lhářko. Jdeme!"

--------------------------------------------------------------

Ukázka z knihy, kterou musím zakomponovat.

Konec kapitoly (před tímto textem ještě něco bude následovat).

Bude žít Mary dál svůj život, nebo ji rozporcují hřeby ve stěně srubu pod rukou krutého desperáta?

2 dopsané, ale nevydané knihy

5. února 2018 v 10:15 | Surikata |  KECY
Procházela jsem letmo články v Rozepsaných a narazila jsem na Záhadu mustangova úprku. Zjistila jsem, že kdybych to upravila, mohla by to být docela fajn kniha. Akorát ta věková cílová hranice/skupina bude nižší než u knihy o mém desperátovi. A mohla bych to sem postupně publikovat, tu Záhadu. A pak by se uvidělo, jak by se to líbilo. Samozřejmě bych toho musela spoustu předělat, ale vlastně proč ne. Jen at to neleží někde zastrčené. Jen ať kdysi psaná kniha plní svůj účel. Taky vám sem časem přepíšu Dobrodružství Štěpána Moknouše, nebo jak se to jmenovalo. Samozřejmě taky s úpravami, ale myšlenku to mělo dobrou, i zápletku... Dobrou pro ten věk, kdy jsem to psala (12 let). Možná by se dalo skloubit víc příběhů dohromady, Vilína, Záhadu i Štěpána. Prostě aby to bylo napínavé, čtivé a něco se tam dělo.

Neztrácejte naději v našeho prezidenta

5. února 2018 v 3:07 | Surikata |  TÉMATA TÝDNE
Jak by měl vypadat podle mých představ nový a ten nejlepší prezident

Charakteristika - 1


S hlavou státu jsem spokojená. Ve funkci je pět let - tak dlouho ji znám i já. Myslím si, že je dost vzdělaná, mám k ní dobrý vztah. Pokud to nevíte, jmenuje se Miloš Zeman.

Celkově je to postarší muž, díváme-li se z dálky, vidíme muže s hůlkou (ne kouzelnickou), o kterou se opírá. Má totiž problémy s koordinací, neboť je známo, že trpí tzv. neuropatií, což mu činí problémy při chůzi. Z blízka nás zaujme jeho inteligentní obličej, přímo to z něj vyzařuje. No aby ne, když je politikem dvacet pět let.

Obličej, v jeho věku vrásčitý, je dle mého názoru oválný. Na lebce se rozprostírají krátké vlasy. Úměrně k jeho věku jsou dnes již bílé jako sněhová peřina. Pod nimi začíná čelo, zvrásněné všemi těmi zkušenostmi nasbíranými za sedmdesát tři let. Dále následují oči, vzdáleně od sebe, není to Číňan, a rovné, nesešikmené. Lemuje je tmavé obočí. Těsně u očí se táhnou nedlouhé černé řasy. Mezi očima dolů sbíhá krátký rovný nos. Pod ním vidíme ústní dutinu. Často je zkřivená úsměvem a otevřena proslovem. Hlava končí neostrou bradou. Tvář je vždy hladce oholená. Uzavírají ji uši, mírně zašpičatělé.

Nyní následuje prezidentův krk. Dále se rozbíhá jeho trup - do stran, kde navazují paže, a kolmo k zemi, kde začínají nohy. Tam samozřejmě pravděpodobně bude mít ještě něco, co jsem blíže nezkoumala. Což asi není podivuhodné. Nejčastěji tohoto muže vídáme v černém saku s bílou košilí. Nikdy nechybí kravata. Ta jeho postavu podtrhává. Dole je oděn v černé kalhoty a černé boty. Nosí tedy společenský oděv. Je to nutné, neboť zastupuje stát navenek a reprezentuje Českou republiku.

Jak víme z jeho vystupování, je velice inteligentní člověk. Politická zdatnost ho staví na nejvyšší příčky. Neví, co je papír, vše říká z hlavy. A to je jedna z jeho největších předností. Také nám zvedne náladu svými vtipnými hláškami. Těm, co ho nemusí, zvedne žluč. Zajímavé a neotřelé fráze, bonmoty a anekdoty našeho prezidenta můžeme sledovat v médiích. Zároveň jsou jeho proslovy protkány vážností. Co se týče jeho temperamentu, je pokojný a skromný - a naprosto loajální k naší zemi, což lze usuzovat z toho, že znovu kandidoval. Kdyby byl špatný, nezvolili bychom ho. Svůj volný čas rád tráví např. nad knihou.

Spoustě občanům však vadí několik věcí. Mnoho jich je přibarveno, a to hlavně kvůli novinářům. Někdy jsou jeho bonmoty urážlivé, např. výrok: "Novináři jsou pitomci, hnůj a fekálie". Všeobecně lidem vadí Zemanova vulgarita. Mě osobně to nechává chladnou, i když sprostou mluvu moc nemusím. Hrubá mluva je všeobecně ne moc úchvatná záležitost. Dále určitě není oslnivé, že kouří a pije alkohol.

Všichni jsme jenom lidé a všichni se dopouštíme chyb. Dokonalého prezidenta nenajdete, géniové nejsou. Oni existují, ale ne v pravém slova smyslu. Tak buďme rádi za to, co máme.I.Úvod: Seznámení s postavou
II.Stať: 1. Celkový vzhled
2. Hlava
3.Ostatní části těla
4. Kladné vlastnosti
5. Záporné vlastnosti
III. Závěr: Shrnutí


Tohle je moje slohovka do školy, na téma: "Jak by měl vypadat podle mých představ nový a ten nejlepší prezident".

Super obrázek

5. února 2018 v 0:54 | Surikata
AddThis

Zdroj obrázku: http://cilichili.cz/blog/nejhorsi-prezdivky-jaky-muzete-dostat-ve-skautu/01.2.2018

Share
01.2.2018

Share
02.2.2018
Copyright © 2008-2018 Vodafone Czech Republic a.s.


Nový vítr

3. února 2018 v 18:46 | Surikata |  KECY
Mému blogu vane příznivý vítr. Konečně se mi podařilo změnit design. Ke všemu se člověk dohrabe. Ještě zbývá promazat/pročistit/upravit články tak, abych se v případě, že by to četl někdo známý, nemusela hanbit. To samozřejmě neuděám za jeden den.
Plachty krásy se zdvíhají, zvedáme kotvy a pokračujeme v plavbě blogerskými vodami (světem).

Surikata