Přespávačka ve stanu

28. července 2018 v 3:45 | Surikata
V neděli 22.7., po práci jsem šla na net a napadlo mě narychlo domluvit stanování. Řešila jsem to do půl 4. V 9 mě vzbudily servírky kvůli nějakým ponožkám. Furt jsem řešila, kdo pojede, tak jsem byla napíchlá na Messengeru a přijela domů ne zrovna nejdřív.

Se ségrou jsme jely autem do krámu. Já koupila buřty a chleba, Lucka nákup. Z krámu rovnou na poštu, kde bylo před tím zavřeno. Chlap vepředu to brzdil a zdržoval. Chlap za ním byl rychlej. Rychle jsem doma sbalila krosnu, Kuba už tu byl, přijel po půl 2. Vyrazili jsme cca ve 3 hod.

Přijeli jsme do K., zaparkovali a šli k lomu. Bylo to tam takové divné... Vnitřně jsem cítila, že se mi tam koupat nechce. U ohniště byl nějaký plastový kanystr. Co když je tam něco vylitýho? A ty divný pásky okolo... Když jsme přišli k těm páskám, verdikt byl rychlej: Policie ČR, zákaz vstupu. Měli to ale dát i z tý druhý strany, protože my jsme přišli tou druhou cestou, kde žádný zákaz nebyl. Cestou pryč jsme potkali jedoucí policejní auto.

Hledali jsme jezero, ale našli jsme prd. Všichni mě obvinovali, takže fakt super. Já sem nejela jen tak nadarmo, tak to stanování prostě bude, řekla jsem.

Jenže tam zas prý nás můžou odtáhnout. Tak jsme přeparkovali na normální parkoviště. Cestou si nás (hlavně mě) lidi detailně prohlíželi. Měla pravdu Lucka v tom, že to bylo tím, že když čumim já na ně, tak čumí oni na mě.

Vybrali jsme krásné místo pro stan, Lucka to postavila skoro sama, i když to ještě nikdy nedělala. Byla hustá. Já s Kubou jsme šli shánět dřevo a postavit ohniště, ona zatím připravila buřty. Za stmívání jsem se ještě vrátila do auta pro další petky s vodou na uhašení ohně. Nechtěli jsme plýtvat čajem. Někdo tam pěstoval oheň také, byl cítit oheň. Pak to utichlo. My ještě seděli u našeho ohně. Kuba pustil nějaké karaoke písničky, mezi nimi Príbeh nekončí. Oni moc zpívat nechtěli, tak jsem se toho ujala já, trochu i Kuba.

Vyčistili jsme si zuby, my zalezly do stanu a Kuba si lehl venku. Svojí karimatku jsem mu půjčila, ten velkej spacák si vzal taky, Lucka si vzala můj, já měla deky. Pod sebe jsme si daly 2 deky. Přikryla jsem se dvěma dekami. Kuba měl zrovna dovolenou, tak proto s námi mohl být.

Ráno jsme brzy vstali. Poměrně rychle jsme se sbalili a uklidili. Petky byly prázdné, vše jsme v klidu unesli. Jeli jsme k nám a já plánovala turistické trasy. Byla to ztráta času, protože k jejich uskutečnění stejně nedošlo. Lucka jela do P. za kamarády a my chtěli jet do H. za tou turistikou a za koupáním, ale raději jsme jeli natankovat. A šli jsme na Novák se projít a vykoupat. Nabrali jsme Lucku a jeli k rybníku na C. Tam to bylo nádherné. Kuba se už znova koupat nechtěl. Doma jsme chtěli stanovat za barákem, ale bylo zbytečné znovu stavět stan. Tak jsme chtěli aspon opéct u potoka buřty, ale Lucka to nakonec odmítla a beztak se stmívalo. Kuba přespal u nás a ráno jel k prarodičům, já do práce.

Zážitky se mi líbily, i když vím, že jim moc ne, ale já jsem si to užila. Bohužel jsem nic nevyfotila, protože jsem předpokládala, že budou fotit oni, byli jsme domluveni i na natočení videa, ale to by museli chtít i oni. Nějaké fotky nafotili, ale nepodělili se se mnou o ně, takže nic. Prý stačí jen vzpomínky. Jsem ráda, že jsem znovu mohla spát pod stanem. Naposledy se tak stalo před 6 lety. Zopakovala bych to, ale Kuba už nebude mít volno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama